İnovasyon ve Teknoloji Transfer Uygulama ve Araştırma Merkezi (MİTTO)

İnovasyon ve Teknoloji Transfer Uygulama ve Araştırma Merkezi (MİTTO)

TÜBİTAK 1000 Başarısı

TÜBİTAK’ın “1000 kodlu - Üniversitelerin Araştırma ve Geliştirme Potansiyelinin Arttırılmasına Yönelik Destek Programı” kapsamında ve “Üniversitelerde Ar-Ge Strateji Belgesi Hazırlatılması ve Uygulatılması” çağrısı çerçevesinde, Üniversitemizden Hastalıklar ve Tedavi Süreçleri, Polimer Malzemeler, Çevre Teknolojileri, Biyoteknoloji ve İktisat alanlarında Ar-Ge Strateji Belge Raporları 2016-2017 döneminde hazırlanarak TÜBİTAK’a iletilmiştir.

Özel 1003 çağrılarına ve 1004 kodlu Mükemmeliyet Proje Destek Programlarına başvuru aşamasında önemli bir koşul olarak değerlendirmeye alınacak bu Ar-Ge Strateji Belgelerinden Hastalıklar ve Tedavi Süreçleri, Çevre Teknolojileri ve Biyoteknoloji alanları TÜBİTAK tarafından desteklenmeye layık bulunmuştur. Biyoteknoloji konulu Ar-Ge Strateji Belge hazırlığı ve sunumu Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ahu Altınkut Uncuoğlu tarafından hazırlanmıştır.

MİTTO merkez müdürümüz Prof. Dr. Ahu Altınkut Uncuoğlu'nu tebrik ediyor ve bu olumlu gelişmenin Üniversitemize hayırlı olmasını diliyoruz.

Bu sayfa İnovasyon ve Teknoloji Transfer Uygulama ve Araştırma Merkezi (MİTTO) tarafından en son 03.10.2018 16:32:59 tarihinde güncellenmiştir.