Bilimsel Mükemmeliyet

European Research Council-ERC

Avrupa Araştırma Konseyi (European Research Council−ERC), öncül (frontier) araştırma projelerini ve bu projeleri gerçekleştirecek olan bilim insanlarını sadece bilimsel mükemmeliyet kriterine göre değerlendirerek fonlamaktadır. 

https://h2020.org.tr/tr/h2020/avrupa-arastirma-konseyi

https://erc.europa.eu/

İş Programı 2019


Yeni ve Gelişen Teknolojiler (FET)

FET projeleri kapsamında multidisipliner bilim ve ileri teknoloji mühendisliğinin daha önce denenmemiş işbirlikleri ile yeni teknolojik çalışma alanları açılması beklenmektedir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

H2020 FET projeleri tematik alanlar:

sanat ve bilim
biyoteknoloji
veri analizi ve FET tanıtımı
Global Sistem Bilim
yeşil teknolojiler
medikal ve nöroteknoloji
nanoteknoloji
kuantum teknolojisi
robotik
yeni malzemeler içeren teknolojiler 


Marie Sklodowska Curie Burs ve Araştırma Dolaşım Destekleri

Marie Skłodowska Curie Uluslararası Burs ve Araştırma Dolaşım Destekleri  (MSCA) nitelik ve nicelik olarak araştırma ve teknoloji alanındaki insan potansiyelini güçlendirmeyi, araştırmacıların kariyer gelişimini desteklemeyi, uluslararası ve sektörler arası araştırmacı dolaşımını teşvik etmeyi ve böylece Avrupa’yı ve Türkiye’yi araştırmacılar için bir cazibe merkezi haline getirmeyi hedeflemektedir.

MSCA fırsatları üniversitelerin, araştırma kuruluşlarının, araştırma altyapılarının, araştırma yapmakta olan sivil toplum kuruluşlarının, KOBİ’lerin ve büyük sanayi kuruluşlarının katılımına açık olup, merkezinde “araştırma” ve “yenilikçilik” kavramlarını tutmaktadır. Hazırlanacak proje önerilerinin araştırma yapmayı önerirken, mutlaka uluslararası hareketliliği içermesi de beklenmektedir. Bu bağlamda, projelerde yer alan araştırmacılar kariyer gelişimlerini sağlamak için bir ülkeden başka bir ülkeye giderek araştırma yapmayı kabul ederek fonlanırlar. 

https://h2020.org.tr/tr/h2020/marie-curie

https://ec.europa.eu/research/mariecurieactions/

İş Programı 2018-2020


Araştırma Altyapıları

İş Programı 2018-2020


Bu sayfa İnovasyon ve Teknoloji Transfer Uygulama ve Araştırma Merkezi (MİTTO) tarafından en son 09.09.2019 17:09:36 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM