Girişimcilik ve Şirketleşme

MİTTO olarak kurumumuzun girişimcilik ekosisteminde kendi değerleri çerçevesinde konumlanması hedeflemekte ve bu yönde faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Bu hedef doğrultusunda Girişimcilik ve Şirketleşme Faaliyetleri kapsamında öğretim elemanlarımıza, öğrencilerimizde ve etki alanımızda bulunan diğer girişimcilik ilgililerine hizmet etmekteyiz. 2016 yılında temelleri atılan en temel hizmetimiz, MİTTO Ön Kuluçka Programı’dır. Bu program 2018Yılından itibaren TÜBİTAK 1601 Projesi desteği ile kurucularının Mehmet Onarcan ve Doğan Taşkent olduğu Mentors Network Turkey ile girişimcilik eğitimi ve mentorluk hizmeti ile devam etmektedir. Bu hizmeti alan ekiplerimizden 2018-2019 yılı içerisinde 3’ü şirketleşmiştir. 5 ekip ise BİGG uygulayıcı kuruluşlara ve diğer üst girişimcilik oluşumlara girme hakkı kazanmıştır.

Girişimcilik ve Şirketleşme Faaliyetleri Kapsamında diğer hizmetlerimiz; farkındalık etkinlikleri ve eğitimleri, girişimci adayı/girişimci öğrenci ve öğretim elemanlarımıza B2B danışma hizmeti, BİGG Bireysel Genç Girişim Programı hakkında bilgilendirme ve uygulayıcı kuruluşlara yönlendirme şeklinde olup butik bir hizmet anlayışı ile faaliyetlerimizi planlamakta ve sürdürmekteyiz.

Girişimcilik hizmetleri iş akışı diyagramı için tıklayınız.

 

Ön Kuluçka Protokolü

Yatırımcılara Yönelik Gizlilik Sözleşmesi

 

4691 Sayılı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu

Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Uygulama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

5746 Sayılı Araştırma ve Geliştirme Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanun

Araştırma ve Geliştirme Faaliyetlerinin Desteklenmesine İlişkin Uygulama ve Denetim Yönetmeliği

5746 Sayılı Araştırma ve Geliştirme Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanun Genel Tebliği


Bu sayfa İnovasyon ve Teknoloji Transfer Uygulama ve Araştırma Merkezi (MİTTO) tarafından en son 31.03.2022 14:56:59 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM