Proje Destek Hizmetleri

Bu hizmetler kapsamındaki faaliyetler; çeşitli ulusal ve uluslararası fonlardan yararlanmaya yönelik ilgi ve talebi artırmak amaçlı duyuru ve bilgilendirme yapılması, destek programlarından yararlanmaya yönelik hizmetler ile ilgili bilinçlendirme yaratılması ve üniversitelerdeki akademisyenlerin Modül 1 den ya da direkt görüşmeler neticesinde tamamlanmış BAP proje çıktılarını değerlendirerek uygun destek programlarına yönlendirilmesi (proje hazırlama, başvuru, izleme hizmetleri verilmesi) ve takibinin yapılması ile yine Modül 1 den ya da direkt görüşmeler neticesinde özel sektör kuruluşlarının ve araştırmacıların Ar-Ge ve yeniliğin finansmanı konusunda bilgilendirilmesi söz konusu kişi ya da kurumların fonlara erişiminin kolaylaştırılması ve bu kişi ya da kurumların ilgili fonlara yönlendirilmesini içermektedir.

Proje Destek Hizmetleri iş akış diyagramı için tıklayınız.

Proje fikirleri ve proje fon destekleri konusunda aşağıdaki başlıklarda hizmet sunulmaktadır;

Proje Fikri ve Fon Destekleri Görüşme Toplantıları

Akademisyenlerimizin, öğrencilerimizin ve sanayi kuruluşlarının proje fikirleri ve fon destekleri konusunda birebir görüşmeler ile yönlendirildikleri toplantılar gerçekleştirilmektedir.

Proje Başvuru Formlarının Hazırlanmasında İdari ve Teknik Destek

Online başvuru formuna erişim ve başvuru gerçekleştirilmesi hususlarında teknik ve idari sorulara cevap verilerek kılavuzluk hizmeti verilmektedir.

 Uygulamalı Proje Yazma Atölyeleri

Akademisyenlerin proje yazma konusundaki bilgi ve deneyimlerini artırmak amacı ile Üniversitemizin çeşitli fakültelerinde akademisyenlerimiz için uygulamalı proje yazma atölyeleri düzenlenmektedir. İki tam gün olarak kurgulanan atölyelerde ilk gün paylaşılan bilgilerin ardından ikinci gün katılımcıların geliştirdikleri proje taslakları üzerinde detaylı proje yazma çalışması gerçekleştirilmektedir. Proje yazma ve yürütme konusunda tecrübeli eğitimcilerimiz, katılımcılara araştırma projeleri hakkında genel bilgi, proje fikri ve olgunlaşması konusunda kavramsal yaklaşımlar aktarmaktadırlar. Proje fikrinden proje yazmaya geçerken projede konu, başlık ve ekibin nasıl belirleneceğinden başlanarak tüm kritik noktalar detaylı anlatılmaktadır.


Bu sayfa İnovasyon ve Teknoloji Transfer Uygulama ve Araştırma Merkezi (MİTTO) tarafından en son 13.09.2019 16:34:46 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM