Tübitak Bigg 1512

TÜBİTAK BİGG 1512

Girişimcilik Destek Programı, girişimcilerin teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini katma değer ve nitelikli istihdam yaratma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri için, girişimcilerin fikir aşamasından pazara kadar olan faaliyetlerini desteklemektedir. BİGG Programı girişimciliğin özendirilmesini ve uluslararası rekabet gücü olan, yenilikçi, teknoloji düzeyi yüksek ürün ve hizmetleri geliştirebilen başlangıç firmalarının oluşturulmasını amaçlamaktadır.

2012 yılından itibaren faaliyet gösteren MİTTO, sahip olduğu bilgi ve deneyimlerin kullanılarak daha fazla girişimci adayının TÜBİTAK tarafından desteklenmesini sağlamak için Erciyes Teknopark A.Ş. yürütücülüğünde “Olgunlaştırma” ve “İyileştirme” aşamalarından oluşan BİGG Marmara programı kurgulanmıştır.

“Olgunlaştırma” aşamasında adaylar BİGG programına özel hazırlanan eğitimleri alarak ve birebir yoğun mentor görüşmeleri yaparak iş fikirlerini teknolojik üstünlük ve ticarileşme potansiyeli açısından geliştirebileceklerdir.

“İyileştirme” aşamasına geçildiğinde adaylara birebir destek vermek ve iş planlarını hazırlamak için “Lider Mentor” atamaları gerçekleştirilecektir. Bu süreç sonunda iş planları en ideal seviyeye çıkartılmış olacaktır.

https://biggmarmara.com/ 


Bu sayfa İnovasyon ve Teknoloji Transfer Uygulama ve Araştırma Merkezi (MİTTO) tarafından en son 19.07.2022 16:04:26 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM