Üniversitemiz Öğretim Üyesi Doç. Dr. Müjdat Soytürk, AB Horizon 2020 Programı Uluslararası Proje Pazarı’ nda (ICTurkey 2019) ana konuşmacı olarak yer aldı!

TÜBİTAK tarafından 5 Temmuz 2019’ da düzenlenen Avrupa Birliği Horizon 2020 Programı Uluslararası Proje Pazarı’ nda, 400’ e yakın Avrupalı ve Türk  araştırmacı ile özel sektör temsilcisi bir araya geldi. “5G’’, “Yeni Nesil İnternet”, “Avrupa Endüstrisinde Dijitalleşme”, ”Büyük Veri ve Uygulamaları”, “Akıllı Sağlık Uygulamaları” alanlarında yeni işbirlikleri ile projeler kurgulamak amacıyla gerçekleştirilen etkinliğe T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kaçır, TÜBİTAK Başkanı  Prof. Dr. Hasan Mandal, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Bölüm Başkanı Angel Gutierrez Hidalgo De Quintana katıldı.  

Bilgi ve iletişim teknolojileri alanında düzenlenen Proje Pazarı etkinliğinin 3 ana konuşmacısından biri olan Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Müjdat Soytürk, yenilikçi bir yaklaşımla gerçekleştirdiği Ar-Ge çalışmalarına dair tecrübelerini özel sektör ile bilim camiasının bir araya geldiği topluluğa aktardı. 29 farklı ülkeden 100’den fazla yabancı araştırmacı/özel sektör temsilcisinin, Türkiye’ den katılan 300’e yakın Türkiye Araştırma Alanı temsilcisi ile sürdürülebilir iş birliği geliştirilmesi ve projelere katılım fırsatlarının değerlendirilmesi konularında birebir görüşme fırsatı yakaladı.

Etkinlik acendası: https://icturkey2019.b2match.io/agenda

Etkinlik sayfası: https://icturkey2019.b2match.io/

http://turkeyinh2020.eu/news/a-huge-success-for-icturkey2019/

HIZLI ERİŞİM