British Council Proje Başarısı

Üniversitemizin British Council destekli yeni bir projesi kabul edilmiştir. Connect4Innovation: UK-Turkey Higher Education Institutional Partnerships Fund  İngiltere ve Türkiye'deki üniversiteler arasında kurumsal ortaklıkları destekleyen yeni bir hibe programıdır. Bu yıl ikinci kez açılan bu çağrı kapsamında “Turkey-UK: 3DI 3D Printing & Digital Innovation” başlıklı projemiz desteklenmiştir.

Bu proje ile İngiltere ve Türkiye üniversitelerinin ortak faaliyetler ve projeler yoluyla yeni bağlantılar, yenilikçi ve sürdürülebilir ortaklıklar oluşturmaları beklenmektedir.

Marmara Üniversitesi ile Univercity College London ortaklığında 2 yıl boyunca yürütülecek bu projenin yürütücülüğünü Üniversitemiz Nanoteknoloji ve Biyomalzemeler Uygulama ve Araştırma Merkezi (NBUAM) Müdürü ve Teknoloji Fakültesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümü öğretim üyesi Doç.Dr. Oğuzhan Gündüz yapacaktır, projede Doç. Dr. Nazmi Ekren, Dr. Öğr. Üyesi Songül Ulağ ve Öğr. Gör. Sema Gündüz araştırmacı olarak yer alacaktır.

University College London proje yürütücülüğünü ise UCL Division of Surgery and Interventional Sciences bölümünden Prof. Deepak Kalaskar ve UCL School of Pharmacy’den Dr. Stephen Hilton yapacaktır.

Projede destekleyici kurum olarak ise  Serhad Mühendislik, Kazlıçeşme Ar-Ge Merkezi, ve Axolotl Biosystems yer alacaktır.

Projede yer alan hocalarımızı tebrik eder, kendilerine başarılı bir proje dönemi dileriz.

Cover (27).jpg (2.31 MB)

HIZLI ERİŞİM