EURAXESS Portalına Araştırma Pozisyonu ve Araştırmacı Profili (CV) Eklenmesi

Araştırmacılara bilgi ve destek hizmetleri sunan ve Avrupa çapında bir girişim olan EURAXESS, araştırmacıların kariyer gelişimlerini ve uluslararası hareketliliklerini desteklemektedir. Bu vesile ile de Avrupa ile dünya arasındaki bilimsel işbirliklerini artırmaktadır. EURAXESS, 40'tan fazla Avrupa ülkesinden ve dünyadaki diğer bölgelerden binlerce araştırma pozisyonunu ve burs imkanını sizlere sunabilmektedir. Sizler de EURAXESS’in avantajlarından yararlanabilir, kendiniz için araştırma pozisyonu aratabilir ya da kurumunuzun mevcut araştırma iş ilanlarını EURAXESS üzerinden duyurabilirsiniz.

Hiçbir ücret talep etmeyen “EURAXESS Jobs” Portalı bir işe alım aracı olarak kullanılabilmektedir. Portalda araştırmacılar Avrupa'daki iş ilanları, burs ve destek mekanizmaları hakkında sürekli güncellenen bilgiler bulabilirler. Kendi özgeçmişlerini portal üzerinden yayınlamak işverenlerin de onları bulmasını sağlayabilmektedir. Araştırma kuruluşları araştırma pozisyonlarını ücretsiz olarak portaldan duyurabilir ve uluslararası nitelikli araştırmacıların özgeçmişlerini aratabilirler. 

Portala kayıt olan kullanıcılar, ayrıca, araştırma ülkesi ve araştırma imkanları ile her ülkedeki kişiselleştirilmiş hizmetler hakkında bilgi içeren (farklı ülkelere ait) Ulusal EURAXESS Portallarına doğrudan erişebilirler.  EURAXESS Türkiye Portal için tıklayınız. 

İş ilanlarını EURAXESS Portalında yayınlamak üzere kuruluş temsilcileri EURAXESS portalına kayıt olabilirler

İlk defa kurum kaydı yapacak kuruluş temsilcilere yönelik hazırlanan rehber için tıklayınız. 

Ayrıca araştırmacılarımızı da EURAXESS portalına CV eklemeye davet ediyoruz

İlk defa CV ekleyecek araştırmacılara yönelik hazırlanan rehber için tıklayınız. 

Bahse konu rehberler kurumlarınızdaki araştırma iş pozisyonlarını ya da araştırma profillerinizi (CV) dünya çapında duyurabilmeniz için EURAXESS portalına erişim konusunda pratik bilgiler vermek amacıyla hazırlanmıştır. Rehberlerde yer alan açıklamaları takip ederek:

-          Kurumlarınızdaki araştırma iş pozisyonlarını ve burs/destek imkanlarını duyurabilir; bu imkanları dünyanın her yerinden araştırmacıların bilgisine sunabilirsiniz.

-          Araştırmacı özgeçmişlerini portala kaydedebilir, yurtdışındaki araştırma kuruluşlarının özgeçmişlerinizi incelemelerini sağlayabilirsiniz.

-          11 Eylül 2019 tarihince kapanacak olan Marie S. Curie Individual Fellowhips (MSCA Bireysel Burslar) çağrısına başvurmayı düşünüyorsanız ancak kendinize uygun bir araştırma kuruluşu henüz bulamadıysanız portal üzerinden profilinize uygun kuruluş bulabilirsiniz. Benzer şekilde portalı, Marie S. Curie Individual Fellowhips çağrısına kurumunuza gelmek üzere başvuru yapacak araştırmacı arayışlarınız için kullanabilirsiniz.  

Rehberler portala ilan girişinin kolaylığını gösterebilmek adına oldukça sade bir şekilde hazırlanmıştır. Tüm sorularınız için  euraxess@tubitak.gov.tr adresini kullanabilirsiniz. 

Portala veri girişlerinin 20 Ağustos 2019 tarihine kadar tamamlanması ve mevcut fon imkânlarının bu tarihe kadar portalde yayımlanması önem arz etmektedir.

HIZLI ERİŞİM